StartKontoKontaktKoszyk
Sklep zoologiczny NEONEK PL
Zoolek Aquaclar preparat do usuwania glonów i klarowania wody 30ml

Zoolek Aquaclar preparat do usuwania glonów i klarowania wody 30ml

(0)

ZOOLEK logo
  • Marka: ZOOLEK
  • Model: 0151-B
4,90zł
dostępne 8szt.

Preparat przeciwglonowy zawiera nieorganiczne algicydy i koagulanty. Służy do niszczenia i usuwania glonów na zasadzie koagulacji - tworzy z glonami łatwe do usunięcia, zbite kożuchy unoszone na powierzchni pęcherzykami gazu. Wspomaga filtrowanie i pozwala na uzyskanie klarownej wody.

Preparat zakwasza wodę i z tego powodu stwarza niebezpieczeństwo gwałtownego obniżenia odczynu pH w akwarium z rybami. Nie nadaje się do akwariów z rybami wymagającymi wody miękkiej i kwaśnej (np. dyskowce, paletki, neony). Nie należy również stosować w akwariach a rybami w okresie rozrodu i z narybkiem, wskazana jest także szczególna ostrożoność, gdy ryby są wrażliwe na zmiany parametrów wody (szczególnie u ryb pochodzących z biotopów o zasadowym pH).

Dawkowanie:
10 ml preparatu stosuje się na 100 l wody (2 krople na 1 l wody). Przed użyciem preparat należy rozcieńczyć około 100-krotnie wodą, w ciągu kilku minut powoli wlewać przy intensywnym mieszaniu przez napowietrzanie. Następnie przerywa się mieszanie na kilka godzin do ustalenia się warstwy osadu na dnie. Osad usuwa się w zwykle stosowany sposób, a kożuchy glonów z powierzchni wyławia się siatką.

Uwaga:

  • preparat zakwasza wodę
  • należy przestrzegać, aby pH wody przed zastosowaniem nie było niższe niż 7, a twardość węglanowa nie niższa niż 4°n.
  • nie należy stosować w akwariach z narybkiem lub ikrą

Opakowanie 30ml