StartKontoKoszyk
Sklep zoologiczny NEONEK PL
`
Zoolek Protocaps M kuracja w kapsułkach na wiciowce i rozdęcie bloat

Zoolek Protocaps M kuracja w kapsułkach na wiciowce i rozdęcie bloat

ZOOLEK
  • Marka: ZOOLEK
13,50zł
dostępne 12szt.

Zoolek Protocaps M (dawniej Aquasan-S) jest preparatem akwarystycznym, zapewniającym higieniczne warunki w zbiornikach z rybami dotkniętymi infekcjami wywołanymi głównie przez wiciowce (m.in. Hexamita, Costia, Ichthyobodo). Preparat znajduje także zastosowanie przy pojawieniu się pierwotniaków, infekcji bakteryjnych, pleśni oraz Bloat (rozdęcia). Protocaps M jest szczególnie polecany wszystkim osobom zajmującym się hodowlą paletek (dyskowców). 
Zoolek Protocaps M nie niszczy filtrów biologicznych, nie zakłóca procesów samooczyszczania wody oraz jest nieszkodliwy dla roślin.

Dawkowanie:

  • podstawowe - 1 kapsułka na 50 litrów wody
  • profilaktyka - 1 kapsułka na 100 litrów wody

Po 3 dniach podmienić 30 do 50% wody. Po 5 dniach postępowanie powtórzyć. Przed zastosowaniem rozpuścić kapsułkę z preparatem w 100 ml ciepłej (40-50 °C) wody, a następnie rozcieńczyć 500 ml wodą o temperaturze pokojowej. Całość preparatu wymieszać i natychmiast wlać do akwarium. Roztworu nie należy przechowywać. 

Przed użyciem Zoolek Protocaps M należy wyłączyć filtry z węglem aktywnym lub torfem. W trakcie stosowania silnie napowietrzać wodę. 

Pozostałości usuwać przez podmianę wody i filtrację przy użyciu wkładów z węglem aktywnym, jak np. Zoolek Filtrax C. 
 

Opakowanie zawiera 12 kapsułek co pozwala na przeprowadzenie jednorazowej kuracji w zbiorniku o pojemności 600 litrów.