StartKontoKontaktKoszyk
Sklep zoologiczny NEONEK PL
Zoolek Aquaset Refill PO4 uzupełnienie test na jony fosforanowe

Zoolek Aquaset Refill PO4 uzupełnienie test na jony fosforanowe

(0)

ZOOLEK logo
  • Marka: ZOOLEK
  • Model: Zoolek Aquaset Refill PO4
10,89zł
dostępne 6szt.

Aquaset Refill PO4 marki Zoolek to uzupełnienie odczynników do testu Aquaset PO4, które służy do pomiaru stężenia jonów fosforanowych PO4-3 w wodzie słodkiej i morskiej.

Fosforany są produktem rozkładu substancji organicznych gromadzących się w wodzie akwarium. Zbyt wysokie stężenie fosforanów może być przyczyną niekontrolowanego wzrostu glonów.

Zakres pomiaru: 0 - 5 mg/l

Skład zestawu zawiera 1 buteleczka z roztworem wskaźnika.

W naturalnych, nie zanieczyszczonych wodach słodkich oraz morskich zawartość fosforanów mieści się w przedziale 0,01 - 0,08 mg/l. W akwariach, przy znacznie większym zagęszczeniu zwierząt i roślin niż w naturze, poziom zawartości fosforanów jest często znacznie wyższy.

Podwyższona zawartość tego związku w akwariach jest szczególnie niebezpieczna dla bezkręgowców w akwariach morskich, stężenie nie powinno przekraczać 0,3 mg/l. Wyższe stężenia fosforanów nie zagrażają bezpośrednio rybom, jednak mogą być powodem gwałtownego wzrostu glonów. Pożądanym jest, aby zawartość fosforanów w akwarium słodkowodnym i oczkach wodnych nie przekraczała wartości 1 mg/l.