StartKontoKontaktKoszyk
Sklep zoologiczny NEONEK PL
Zoolek Antychlor preparat do szybkiego uzdatniania wody 30ml

Zoolek Antychlor preparat do szybkiego uzdatniania wody 30ml

(0)

ZOOLEK logo
  • Marka: ZOOLEK
  • Model: 0081-A
4,50zł
dostępne 12szt.

Przygotowanie wody przed napełnieniem akwarium wymaga dużej staranności. Zastosowanie wody wodociągowej wymaga usunięcia obecnego w niej chloru.

Woda wodociągowa często zawiera chlor, który może działać szkodliwie na żywe organizmy w akwarium. Antychlor 30 ml neutralizuje wolny chlor przetwarzając go w nieszkodliwe chlorki, ponadto wiąże i unieszkodliwia niepożądane w wodzie jony metali ciężkich, m.in.: cynk (Zn), ołów (Pb), nikiel (Ni), kadm (Cd). Preparat jest szczególnie przydatny, gdy konieczne jest natychmiastowe użycie wody wodociągowej (np. do częściowej wymiany wody w akwarium).

Antychlor 30 ml powoduje także przerwanie działania CHLORAMINY - środka dezynfekującego marki Zoolek Aktivchlor 30ml (dostępny w naszej ofercie).

10 ml preparatu zawiera:

  • tiosiarczanu sodowego - 300 mg
  • wersenianu K2Mg - 300 mg

Dawkowanie 10 ml preparatu:

  • do uzdatnia 100 l wody wodociągowej
  • przerywa działanie odkażające 10 ml CHLORAMINY (Aktivchloru) kąpiel o długotrwałym działaniu na 100 l wody, po tygodniu można dodać 0,5-1 dawki

Nie należy stosować jednocześnie z Aktivchlorem (Chloraminą). Innye preparaty lecznicze i dezynfekujące oraz nawozy wzbogacające wodę w mikroelementy, jak Aquavit, Aquaflora marki Zoolek można stosować po kilku godzinach od dodania do wody Antychloru.

Opakowanie 30ml