StartKontoKoszyk
Sklep zoologiczny NEONEK PL
`
Zoolek Aquacid obniża pH i twardość węglanową KH wody 250ml

Zoolek Aquacid obniża pH i twardość węglanową KH wody 250ml

ZOOLEK
  • Marka: ZOOLEK
16,49zł
dostępne 5szt.

Odczyn pH wody akwarium zależy od pH wody użytej do jego napełnienia, ale także w znacznym stopniu od składników podłoża, jak również od procesów związanych z wydzielaniem dwutlenku węgla i jego asymilację przez rośliny. Brak równowagi między rybami i roślinami, a także zbytnie zagęszczenie ryb i roślin może być przyczyną znacznych wahań odczynu pH w ciągu doby, co jest szkodliwe dla zdrowia i kondycji ryb.

Zbyt niskie pH wody może być przyczyną choroby kwasowej objawiającej się upośledzeniem procesu oddychania, przy pH zbyt wysokim mogą wystąpić objawy choroby zasadowej związane z drażniącym działaniem zasadowego środowiska.

Gdy pH wody jest zbyt wysokie należy zastosować preparat Aquacid marki Zoolek, który obniża odczyn i twardość węglanową wody. 10 ml preparatu obniża twardość węglanową wody o około 1 °n w 300 l wody. 

Preparat zawiera mieszaninę kwasów mineralnych.

Dawkowanie:

preparat dozuje się po rozcieńczeniu z wodą w proporcji 1:100 (10 ml do ok. 1 l wody). Operację obniżania pH lub twardości węglanowej wykonuje się stopniowo i ostrożnie, dodając porcje roztworu i mierząc pH i twardość węglanową (KH) odpowiednimi  testami.

Uwaga:

  •  nie należy stosować preparatu bez rozcieńczenia 
  • nie należy dokonywać gwałtownych zmian pH i twardości węglanowej w zbiornikach z rybami

Opakowanie zawiera 250ml