security Bezpieczne Zakupy
departure_board Szybka Wysyłka
sentiment_satisfied_alt Promocje
favorite 11 tys. zadowolonych klientów
storefront 100% Towaru na stanie
Przesyłka GRATIS dla zamówień o wartości 250 zł i powyżej !!!

Zoolek Aquacid obniża pH i twardość węglanową KH wody 30ml

Zoolek Aquacid obniża pH i twardość węglanową KH wody 30ml

ZOOLEK logo
  • Marka: ZOOLEK
  • Model: 0131-A
4,50zł
(z VAT)
dostępne: 6szt.
Podobne

Odczyn pH wody akwarium zależy od pH wody użytej do jego napełnienia, ale także w znacznym stopniu od składników podłoża, jak również od procesów związanych z wydzielaniem dwutlenku węgla i jego asymilację przez rośliny. Brak równowagi między rybami i roślinami, a także zbytnie zagęszczenie ryb i roślin może być przyczyną znacznych wahań odczynu pH w ciągu doby, co jest szkodliwe dla zdrowia i kondycji ryb.

Zbyt niskie pH wody może być przyczyną choroby kwasowej objawiającej się upośledzeniem procesu oddychania, przy pH zbyt wysokim mogą wystąpić objawy choroby zasadowej związane z drażniącym działaniem zasadowego środowiska.

Gdy pH wody jest zbyt wysokie należy zastosować preparat Aquacid marki Zoolek, który obniża odczyn i twardość węglanową wody. 10 ml preparatu obniża twardość węglanową wody o około 1 °n w 300 l wody.

Preparat zawiera mieszaninę kwasów mineralnych.

Dawkowanie:

preparat dozuje się po rozcieńczeniu z wodą w proporcji 1:100 (10 ml do ok. 1 l wody). Operację obniżania pH lub twardości węglanowej wykonuje się stopniowo i ostrożnie, dodając porcje roztworu i mierząc pH i twardość węglanową (KH) odpowiednimi testami.

Uwaga:

  • nie należy stosować preparatu bez rozcieńczenia
  • nie należy dokonywać gwałtownych zmian pH i twardości węglanowej w zbiornikach z rybami

Opakowanie zawiera 30ml

C6P3
arrow_upward