StartKontoKoszyk
Sklep zoologiczny NEONEK PL
Zoolek Aqualkal podwyższa pH i twardość węglanową KH wody 30ml

Zoolek Aqualkal podwyższa pH i twardość węglanową KH wody 30ml

ZOOLEK
  • Marka: ZOOLEK
4,50zł
dostępne 12szt.

Odczyn pH wody akwarium zależy od pH wody użytej do jego napełnienia, ale także w znacznym stopniu od składników podłoża, jak również od procesów związanych z wydzielaniem dwutlenku węgla i jego asymilację przez rośliny. Brak równowagi między rybami i roślinami, a także zbytnie zagęszczenie ryb i roślin może być przyczyną znacznych wahań odczynu pH w ciągu doby, co jest szkodliwe dla zdrowia i kondycji ryb.

Zbyt niskie pH wody może być przyczyną choroby kwasowej objawiającej się upośledzeniem procesu oddychania, przy pH zbyt wysokim mogą wystąpić objawy choroby zasadowej związane z drażniącym działaniem zasadowego środowiska.

Gdy pH wody jest zbyt niskie należy zastosować preparat Aqualkal marki Zoolek, który podwyższa odczyn i twardość węglanową wody. 10 ml preparatu obniża twardość węglanową wody o około 1 °n w 300 l wody. 

Preparat zawiera nasycony roztwór węglanu potasu.

Dawkowanie:

preparat dozuje się po rozcieńczeniu z wodą w proporcji 1:100 (10 ml do ok. 1 l wody). Podwyższenie pH i twardości węglanowej w akwarium z rybami wykonuje się stopniowo i ostrożnie, dodając porcje roztworu co 2-3 godziny i mierząc pH oraz twardość węglanową KH odpowiednimi testami.

Uwaga:

  •  nie należy stosować preparatu bez rozcieńczenia 
  • nie należy dokonywać gwałtownych zmian pH i twardości węglanowej w zbiornikach z rybami

Opakowanie zawiera 30ml