StartKontoKoszyk
Sklep zoologiczny NEONEK PL
Oase Węgiel aktywny 2x130g adsorpcyjne wypełnienie filtracyjne

Oase Węgiel aktywny 2x130g adsorpcyjne wypełnienie filtracyjne

Oase
Neonek PL Jest oficjalnym dystrybutorem Oase
  • Marka: Oase
27,71zł
dostępne 16szt.

Media adsorpcyjne służą do pobierania szkodliwych substancji z wody (m.in. chloru, pozostałości po uzdatnianiu wody, śladów środków czyszczących, pestycydów, barwników, pozostałości lekarstw, w celu klarowania wody, usuwania jej brzydkiego i mętnego koloru itp.), wiązania oraz zatrzymywania ich cząsteczek na swojej powierzchni, co prowadzi do obniżenia stężenia tych szkodliwych substancji w wodzie.

Oase Węgiel 2x130g to węgiel aktywny przeznaczony do adsorbowaniazanieczyszczeń, takich jak metale ciężkie, chlor, zabarwienie wody. Również polecany jest do oczyszczenia wody po zastosowaniu terapii lekami.

Wypelnienie to jest stosowane w filtrach Oase FiltoSmart (filtry zewnętrzne) oraz BioCompact (filtry wewnętrzne) ale bez przeszkód można je stosować w większości filtrów zewnętrznych lub wewnętrznych.

Zalety:

  • węgiel aktywny do adsorpcji szkodliwych substancji z wody

  • pasuje do większości filtrów zewnętrznych i wewnętrznych

  • zestaw zawiera 2 gotowe do użycia woreczki z węglem

Wskazówka: z adsorbujących materiałów filtracyjnych należy korzystać tylko przez kilka tygodni, ponieważ substancje szkodliwe są tylko wiązane na ich powierzchni (nie są rozkładane na substancje neutralne) i po pewnym czasie mogą zostać ponownie wprowadzone do wody. Jeżeli sytuacja wymaga dłuższego zastosowania tego rodzaju wkładów, należy pamiętać o systematycznym ich wymienianiu na nowe. Zwykle filtracja adsorpcyjna jest konieczna tylko podczas rozruchu akwarium lub po leczeniu lekami.