security Bezpieczne Zakupy
departure_board Szybka Wysyłka
sentiment_satisfied_alt Promocje
favorite 11 tys. zadowolonych klientów
storefront 100% Towaru na stanie
Przesyłka GRATIS dla zamówień o wartości 250 zł i powyżej !!!
Przedmiot został wyprzedany, Nowa dostawa jest już w drodze i przedmiot będzie dostępny wkrótce. Przepraszamy za utrudnienia

Purigen Innowacyjny wkład filtracyjny 100ml Seachem

Purigen Innowacyjny wkład filtracyjny 100ml Seachem

Seachem logo
  • Marka: Seachem
  • Model: Purigen 100ml

Purigen to kultowy produkt marki Seachem, który gwarantuje krystalicznie czystą wodę w Twoim akwarium. Innowacyjny wkład filtracyjny, który zaskakuje swoim działaniem.

Jest to jeden z pięciu preparatów firmy Seachem z tzw. "mocnej piątki" dla Twojego akwarium - preparatów niezbędnych, bez względu na rodzaj akwarium jakie posiadasz lub chcesz założyć.

Wkład filtracyjny Purigen to najwyższej jakości syntetyczny adsorbent, który nie przypomina żadnego innego produktu filtracyjnego. To nie tylko mieszanina wymieniaczy jonowych i substancji o właściwościach wchłaniających, ale także unikatowy makroporowy syntetyczny polimer, wychwytujący  rozpuszczalne i nierozpuszczalne zanieczyszczenia z wody. Prawie nie wchłania prostych cząsteczek. Wychwytuje przede wszystkim wielkocząsteczkowe związki zawierające azot, których głównym źródłem w akwarium są odchody ryb i bezkręgowców oraz rozkładające się pędy roślin. Dlatego Purigen w sposób pośredni pozwala na skuteczne wyeliminowanie ze zbiornika amoniaku, azotanów, azotynów, jednocześnie nie pozbawiając wody cennych pierwiastków śladowych. . Nadaje się do akwariów typowo roślinnych, które są intensywnie nawożone. W znaczący sposób podwyższa redukcyjno-oksydacyjny potencjał wody i sprawia, że nabiera ona krystalicznej przejrzystości.. Przeznaczony jest do akwariów słodkowodnych oraz morskich.

Najważniejsze zalety:

  • najwyższa zdolność usuwania zanieczyszczeń organicznych
  • zwiększona pojemność wkładu dzięki dużej powierzchni oraz struktury siatki (tzw. makrosiatki)
  • pomaga kontrolować w wodzie amoniak, azotany oraz azotyny
  • szczególnie przydatny w akwariach roślinnych
  • preparat do wody słodkiej i słonej
  • wkład można regenerować

Sposób użycia: 100 ml Purigenu wystarczy do oczyszczenia około 400l wody przez pół roku. O zużyciu produktu świadczy jego zmiana koloru na ciemno brązowy lub prawie czarny.

Opakowanie: 100 ml 

 

C4P2
arrow_upward