StartKontoKoszyk
Sklep zoologiczny NEONEK PL
`
EHEIM Karbon 1l adsorpcyjne wypełnienie filtracyjne - węgiel aktywny

EHEIM Karbon 1l adsorpcyjne wypełnienie filtracyjne - węgiel aktywny

EHEIM
  • Marka: EHEIM
18,20zł
dostępne 3szt.

Media adsorpcyjne służą do pobierania szkodliwych substancji z wody (m.in. chloru, pozostałości po uzdatnianiu wody, śladów środków czyszczących, pestycydów, barwników, pozostałości lekarstw, w celu klarowania wody, usuwania jej brzydkiego i mętnego koloru itp.), wiązania oraz zatrzymywania ich cząsteczek na swojej powierzchni, co prowadzi do obniżenia stężenia tych szkodliwych substancji w wodzie.

 

EHEIM Karbon jest to węgiel aktywny przeznaczony szczególnie do oczyszczania wody w fazie rozruchu akwarium. Niezawodnie adsorbowany jest przede wszystkim chlor i pozostałe szkodliwe substancje chemiczne znajdujące się w wodzie wodociągowej oraz szkodliwe substancje chemiczne, które dostały się do akwarium. Również polecany jest do oczyszczenia wody po zastosowaniu terapii lekami.

 

Wypełnienie to powinno być używane przez krótki czas (około 4 tygodnie) w układzie warstwowym, po mediach mechanicznych, mechaniczno-biologicznych oraz biologicznych w dostarczonym siatkowym opakowaniu.

 

Zalety:

  • polecany do oczyszczania wody w fazie rozruchu akwarium

  • polecany do oczyszczania wody po zastosowaniu terapii lekami

  • należy używać maksymalnie przez 4 tygodnie

  • przeznaczony tylko do wody słodkiej

  • testowany laboratoryjnie

 

Wskazówka: z adsorbujących materiałów filtracyjnych należy korzystać tylko przez kilka tygodni, ponieważ substancje szkodliwe są tylko wiązane na ich powierzchni (nie są rozkładane na substancje neutralne) i po pewnym czasie mogą zostać ponownie wprowadzone do wody. Jeżeli sytuacja wymaga dłuższego zastosowania tego rodzaju wkładów, należy pamiętać o systematycznym ich wymienianiu na nowe. Zwykle filtracja adsorpcyjna jest konieczna tylko podczas rozruchu akwarium lub po leczeniu lekami.