Przesyłka GRATIS dla zamówień o wartości 300 zł i powyżej !!!

Filtr kaskadowy do akwarium FZN PRO 1500 AQUAEL

Filtr kaskadowy do akwarium FZN PRO 1500 AQUAEL Filtr kaskadowy do akwarium FZN PRO 1500 AQUAEL
Aquael
Aquael logo
 • Marka: Aquael
 • Model: FZN PRO 1500
 • EAN: 5905546341165
229,99zł
dostępne: 2szt.
Podobne

Filtr kaskadowy do akwarium FZN PRO 1500

Wyjątkowo cichy, komfortowy w użyciu i uniwersalny – taki jest filtr kaskadowy FZN PRO. Pojemny kontener na media filtracyjne możesz zapełnić wygodnymi wkładami lub dostosować do własnych wymagań. Dzięki szeregowi udogodnień będziesz go używać z czystą przyjemnością.

Filtr dostosowany do ciebie

Zadbaliśmy o szereg udogodnień, które sprawią, że korzystanie z filtra FZN PRO będzie czystą przyjemnością.

Dopasowany do indywidualnych potrzeb

Wiemy, jak różnorodna jest grupa posiadaczy akwariów. Są wśród nich zarówno osoby ceniące sobie komfort i prostotę pielęgnacji zbiornika, jak i profesjonaliści, którzy uwielbiają produkty skrojone na ich miarę. Nasz filtr FZN PRO trafi w gusta przedstawicieli każdej z tych grup.

Nie chcesz spędzać dużo czasu przy obsłudze akwarium? Skorzystaj z prostoty, jaką dają gotowe wkłady filtracyjne. Jednym ruchem wyjmiesz koszyczek z dedykowanymi kartridżami i oczyścisz je lub wymienisz. Zależnie od modelu filtra znajdzie się w nim od 1 do 6 wkładów. Do wyboru masz starannie opracowane, wymienne wkłady – Standard, Carbomax lub Phosmax. Wolisz rozwiązania dopasowane do własnych preferencji? Możesz wykorzystać pojemną komorę filtracyjną do dowolnego uzupełnienia wybranymi przez ciebie materiałami sypkimi. Ułóż je warstwowo jak w typowym filtrze kaskadowym lub połącz własną aranżację z jednym lub wieloma kartridżami. Sam decydujesz, jakie rozwiązanie sprawdzi się najlepiej.

Krystalicznie czysta tafla

Jeśli twoje akwarium tego wymaga, filtr można uzupełnić o dopasowany skimmer. Będzie skutecznie filtrować powierzchnię wody dla efektu krystalicznej tafli. Skimmer oczyszcza powierzchnię z drobinek kurzu, osadów organicznych czy resztek roślin po przycinaniu, co szczególnie docenią miłośnicy otwartych zbiorników oraz aquascaperzy. Należy zaznaczyć, że skimmer nie wymaga dodatkowego zasilania. Wystarczy jednym ruchem zamontować go na rurce zasysającej. Ma płynną regulację, przez co jego powierzchniowa część znajdzie się zawsze na właściwej wysokości. Jeśli skimmer nie jest ci potrzebny, odłącz go, nie tracąc funkcjonalności działania filtra.

Masz wątpliwości, czy przyłączony na stałe skimmer zbierze karmę, nim zdążą ją zjeść ryby? Skimmera przy filtrze FZN PRO nie musisz usuwać np. na czas karmienia. Wystarczy przekręcić jego górną część, aby znalazła się ponad lustrem wody. Sprawi to, że urządzenie przestanie spełniać swoje funkcje. W dowolnie wybranym momencie opuść górną część, aby urządzenie znów zaczęło zbierać osady. 

Łatwe czyszczenie i serwis

Od teraz z przyjemnością zaplanujesz oczyszczanie akwarium. Dzięki jednemu przekręceniu zamknięcia silnika dostaniesz się do wirnika. Łatwo wykonasz serwis lub czyszczenie wirnika z zalegających osadów.

Najważniejsze zalety:

 • Nie lubisz czekać, aż filtr wystartuje z pełną mocą? Przy zastosowaniu FZN PRO nie będziesz miał tego problemu. Dzięki umieszczeniu silnika pod wodą, filtr po podłączeniu od razu zaczyna działać, bez konieczności wcześniejszego zalewania.
 • Obawiasz się, że w razie odcięcia dostępu energii twój filtr nie uruchomi się po włączeniu prądu? FZN PRO zacznie działać od razu i będzie natychmiast oczyszczał wodę w twoim zbiorniku. Dzięki bezpiecznemu umieszczeniu silnika pod wodą nawet dłuższe przerwy w dostępie prądu nie będą dla tego filtra zaskoczeniem.
 • Regulowana teleskopowo rurka zasysająca pozwala precyzyjnie dopasować długość do danego zbiornika. Dostosuj miejsce poboru wody do wysokości podłoża w twoim zbiorniku. Sprawdzi się to zwłaszcza przy nietypowych wymiarach akwarium.
 • Dopasuj wydajność filtra według własnego uznania i potrzeb. Duże, wygodne pokrętło regulacji umieściliśmy na wierzchu obudowy. Pozwala płynnie ustawić siłę, z jaką pracuje filtr.
 • Idealnie dopasujesz położenie filtra do swojego zbiornika. Zadba o to wygodny, okrągły regulator, którym precyzyjnie ustawisz odpowiedni poziom wylewu wody.
 • Mimo dużej objętości pojemnika na media filtracyjne obudowa jest smukła i nie zajmuje dużo miejsca. Obudowa znajdująca się poza zbiornikiem ma zaledwie 9,5 cm grubości.
 • Konstruktorzy Aquael zadbali, aby filtr FZN PRO działał najciszej, jak to możliwe. Przemyślana konstrukcja zapewnia maksymalne stłumienie wszelkich hałasów.
 • Wylot filtra jest zlicowany z taflą, przez co wypływająca woda daje efekt przyjemnego dla ucha szmeru. Zapomnij o bulgotaniu czy głośnym przelewaniu się wody.
 • Silnik umieszczono pod wodą. Daje to naturalną izolację dźwiękową, przez wygłuszające działanie wody.
 • Wszelkie elementy styku obudowy filtra ze szkłem akwarium zabezpieczono gumą. Obniża to drgania pracującego urządzenia i eliminuje ewentualne stukanie lub obijanie się obudowy filtra.
 • Dodano otwory liniowe na wierzchu obudowy. Zmniejsza to efekt tuby rezonansowej wewnątrz urządzenia i polepsza się wymiana gazowa.

W zestawie:

 • filtr z 6 wkładami filtracyjnymi (kartridżami)
 • skimmer
 • regulator odchylenia kąta nachylenia filtra w pionie

 

Dane techniczne:

WERSJE I PARAMETRY

FZN PRO 400

FZN PRO 700

FZN PRO 1000

FZN PRO 1500

Index

132051

132052

132053

132054

Pojemność akwarium [L]

10-75

75-130

130-200

200-300

Moc [W]

4,5

6,2

7,1

13

Wydajność [L/H]

320

700

900

1370

Wymiary [cm] (szerokość x głębokość x wysokość)

12,7 × 12,8 × 16

7,8 × 18,6 × 28,4

25,2 × 18,6 × 28,4

32,7 × 18,6 × 28,4

liczba kartridży [szt]

1

2

4

6

Kompletny zestaw (plug&enjoy)

C2P1
14,98zł
6,98zł
arrow_upward