Przesyłka GRATIS dla zamówień o wartości 300 zł i powyżej !!!

EHEIM Aktiv 1l adsorpcyjne wypełnienie filtracyjne - węgiel aktywny

EHEIM Aktiv 1l adsorpcyjne wypełnienie filtracyjne - węgiel aktywny
EHEIM logo
  • Marka: EHEIM
  • Model: EHEIM Aktiv 1l
72,98zł
dostępne: 2szt.
Podobne

Media adsorpcyjne służą do pobierania szkodliwych substancji z wody (m.in. chloru, pozostałości po uzdatnianiu wody, śladów środków czyszczących, pestycydów, barwników, pozostałości lekarstw, w celu klarowania wody, usuwania jej brzydkiego i mętnego koloru itp.), wiązania oraz zatrzymywania ich cząsteczek na swojej powierzchni, co prowadzi do obniżenia stężenia tych szkodliwych substancji w wodzie.

EHEIM Aktiv to wysoko adsorpcyjny węgiel aktywny przeznaczony szczególnie do oczyszczania wody po zastosowaniu terapii lekami. Skutecznie adsorbuje także chlor, pestycydy i inne szkodliwe substancje chemiczne. Polecany jest także do oczyszczania wody w fazie rozruchu akwarium, do klarowania wody, usuwania zmętnień i jej brzydkiego koloru.

Węgiel ten jest płukany kwasem i samoczynnie aktywuje się do wchłaniania zanieczyszczeń z wody, a jego aktywna powierzchnia wynosi 1200 m²/g. Dlatego bardzo szybko i skutecznie wiąże szkodliwe substancje chemiczne i zatrzymuje je.

Wypełnienie to powinno być używane przez krótki czas (około 4 tygodnie) w układzie warstwowym, po mediach mechanicznych, mechaniczno-biologicznych oraz biologicznych w dostarczonym siatkowym opakowaniu.

Zalety:

  • samoczynnie się aktywuje do adsorpcji

  • skuteczny i szybki w działaniu

  • polecany do oczyszczania wody po zastosowaniu terapii lekami, do klarowania wody, usuwania zmętnień i jej brzydkiego koloru, przy rozruchu akwarium

  • należy używać maksymalnie przez 4 tygodnie

  • przeznaczony do wody słodkiej i wody słonej

  • testowany laboratoryjnie

  • woreczek siatkowy w zestawie

Wskazówka: z adsorbujących materiałów filtracyjnych należy korzystać tylko przez kilka tygodni, ponieważ substancje szkodliwe są tylko wiązane na ich powierzchni (nie są rozkładane na substancje neutralne) i po pewnym czasie mogą zostać ponownie wprowadzone do wody. Jeżeli sytuacja wymaga dłuższego zastosowania tego rodzaju wkładów, należy pamiętać o systematycznym ich wymienianiu na nowe. Zwykle filtracja adsorpcyjna jest konieczna tylko podczas rozruchu akwarium lub po leczeniu lekami.

A19P2
arrow_upward