Przesyłka GRATIS dla zamówień o wartości 300 zł i powyżej !!!
URLOP w dniach 20-22 sierpień. Wszystkie zamówienia będą realizowane od 23-08-2024

Oase Węgiel aktywny 2x130g adsorpcyjne wypełnienie filtracyjne

Oase Węgiel aktywny 2x130g adsorpcyjne wypełnienie filtracyjne
Neonek PL Jest oficjalnym dystrybutorem Oase i Pontec
Oase logo
  • Marka: Oase
  • Model: Węgiel aktywny 2x130g
  • EAN: 4010052451015
26,39zł
dostępne: 6szt.
Podobne

Media adsorpcyjne służą do pobierania szkodliwych substancji z wody (m.in. chloru, pozostałości po uzdatnianiu wody, śladów środków czyszczących, pestycydów, barwników, pozostałości lekarstw, w celu klarowania wody, usuwania jej brzydkiego i mętnego koloru itp.), wiązania oraz zatrzymywania ich cząsteczek na swojej powierzchni, co prowadzi do obniżenia stężenia tych szkodliwych substancji w wodzie.

Oase Węgiel 2x130g to węgiel aktywny przeznaczony do adsorbowania zanieczyszczeń, takich jak metale ciężkie, chlor, zabarwienie wody. Również polecany jest do oczyszczenia wody po zastosowaniu terapii lekami.

Wypełnienie to jest stosowane w filtrach Oase FiltoSmart (filtry zewnętrzne) oraz BioCompact (filtry wewnętrzne) ale bez przeszkód można je stosować w większości filtrów zewnętrznych lub wewnętrznych.

Zalety:

  • węgiel aktywny do adsorpcji szkodliwych substancji z wody

  • pasuje do większości filtrów zewnętrznych i wewnętrznych

  • zestaw zawiera 2 gotowe do użycia woreczki z węglem

Wskazówka: z adsorbujących materiałów filtracyjnych należy korzystać tylko przez kilka tygodni, ponieważ substancje szkodliwe są tylko wiązane na ich powierzchni (nie są rozkładane na substancje neutralne) i po pewnym czasie mogą zostać ponownie wprowadzone do wody. Jeżeli sytuacja wymaga dłuższego zastosowania tego rodzaju wkładów, należy pamiętać o systematycznym ich wymienianiu na nowe. Zwykle filtracja adsorpcyjna jest konieczna tylko podczas rozruchu akwarium lub po leczeniu lekami.

A8P5
5,03zł
4,56zł
3,81zł
arrow_upward