Vitapol karma dla zeberek i ptaków egzotycznych 2,4kg


- Marka: Vitapol
- Model: ZVP-2361
Ptaki, tak samo jak inne zwierzęta potrzebują zróżnicowanego pożywienia, bogatego w witaminy i minerały. Podstawą ich diety powinna być urozmaicona mieszanka ziaren, jednak ograniczanie się do niej, może powodować nadmierny apetyt, który nie zawsze idzie w parze z zaspokajaniem ich potrzeb żywieniowych. Karmy pełnoporcjowe, uzupełniające i Smakersy VITAPOL zapewnią każdej papużce falistej, nimfie, zeberce czy nierozłączce pożywienie pełnowartościowe o zbilansowanym składzie.
Podstawowa mieszanka zawierająca w swoim składzie wyselekcjonowane, najlepszej jakości nasiona dobrane do wymogów żywieniowych zeberek oraz małych ptaków egzotycznych. Pokarm zawiera pożywne i lekkostrawne nasiona kanaru oraz nasiona lnu bogate w witaminę A, A2, B6, B12, E, enzymy, magnez, żelazo, cynk, miedź, kobalt, fosfor i sole mineralne, śluzy roślinne, korzystnie wpływające na układ trawienny. Konopie pobudzają samce do śpiewu i lęgów.
Najważniejsze zalety:
- skomponowana na bazie składników preferowanych przez zeberki i ptaki egzotyczne
- gładkie i lśniące upierzenie
- mocny dziób
- silne, chwytne pazury
- prawidłowe trawienie
- białko zbóż wspomaga rozwój mięśni
- suszone zioła wzmacniają odporność
- owoce dostarczają naturalnych witamin i minerałów
- nasiona bogate w tłuszcze odżywiają organizm i wzmacniają mięśnie
- odpowiednia frakcja składników dopasowana do wielkości dzioba
Skład: ziarno zbóż 90%, nasiona oleiste 5%, produkty piekarnicze 5%, naturalne witaminy
Zawartość składników analitycznych: białko surowe 16%, oleje i tłuszcze surowe 3,8%, włókno surowe 11%, popiół surowy 3,8%, wilgotność 12%
Dawkowanie: podawać 2-3 łyżeczki dziennie w zależności od apetytu ptaka. Warto wzbogacić dietę o karmy uzupełniające i witaminy. Należy zapewnić stały dostęp do świeżej i czystej wody.
ZVP-2361