Przesyłka GRATIS dla zamówień o wartości 300 zł i powyżej !!!
Urlop 08-12-2023
agama brodata - terrarium pustynne

Wybór terrarium i jego aranżacja

Terrarium dla pustynnych gadów lądowych powinno przede wszystkim charakteryzować się dużą powierzchnią dna. W związku z tym, dla odwzorowania naturalnego środowiska, powinniśmy wybierać zbiorniki przede wszystkim szerokie, niekoniecznie wysokie.

Do aranżacji wybiegu pustynnego wybieramy korzenie oraz kamienie, z których można utworzyć jaskinię, półkę skalną lub inną powierzchnię do wygrzewania dla pupila.

Dopełnieniem całości będą rośliny. I tutaj najlepiej sprawdzą się sukulenty i kaktusy - koniecznie bez kolców. Do terrarium można też włożyć doniczkę ze świeżą bazylią, którą agamy brodate wprost uwielbiają. Jeżeli nie mamy dostępu do żywych roślin - dobrym rozwiązaniem będą rośliny sztuczne, które nieco ożywią wnętrze zbiornika.

Niezbędnym elementem każdego terrarium jest wodopój oraz "basen" z wodą do schłodzenia ciała. Pamiętaj, aby regularnie wymieniać wodę w obu pojemnikach.

Podłoże wybiegu to oczywiście piasek. Kolor piasku do terrarium nie ma większego znaczenia - ważne, żeby był pochodzenia naturalnego i wolny od zanieczyszczeń. Jeżeli hodujemy zwierzęta grzebiące, wówczas dobrze jest wymieszać piasek z gliną.

Parametry techniczne

Terrarium pustynne powinno się charakteryzować niską wilgotnością powietrza (30-60% w zależności od gatunku) oraz dużymi wahaniami temperatury między dniem a nocą.

Ogrzewanie terrarium pustynnego

Do ogrzewanie zbiornika najlepiej jest zastosować kable grzewcze lub matę grzewczą, które montujemy odpowiednio pod podłożem lub pod spodnią szybą wybiegu.

Oświetlenie terrarium pustynnego

W tym przypadku ważne będą dwa aspekty:

Moc żarówki dobieramy w zależności od odległości naszego punktu świetlnego od miejsca, które ma oświetlać.

Mieszkańcy pustyń

Najpopularniejszymi zwierzętami hodowanymi w terrariach pustynnych są:

piasek do terrarium
Piasek do terrarium
Kup teraz
mata pod terrarium
Mata grzewcza
Kup teraz
żarówka nocna do terrarium
Żarówka nocna 25W
Kup teraz
miska na wodę
Miska na wodę M
Kup teraz
pokarm dla gadów
Roślinny pokarm
Kup teraz
arrow_upward