security Bezpieczne Zakupy
departure_board Szybka Wysyłka
sentiment_satisfied_alt Promocje
favorite 11 tys. zadowolonych klientów
storefront 100% Towaru na stanie
Przesyłka GRATIS dla zamówień o wartości 250 zł i powyżej !!!
agama brodata - terrarium pustynne

Wybór terrarium i jego aranżacja

Terrarium dla pustynnych gadów lądowych powinno przede wszystkim charakteryzować się dużą powierzchnią dna. W związku z tym, dla odwzorowania naturalnego środowiska, powinniśmy wybierać zbiorniki przede wszystkim szerokie, niekoniecznie wysokie.

Do aranżacji wybiegu pustynnego wybieramy korzenie oraz kamienie, z których można utworzyć jaskinię, półkę skalną lub inną powierzchnię do wygrzewania dla pupila.

Dopełnieniem całości będą rośliny. I tutaj najlepiej sprawdzą się sukulenty i kaktusy - koniecznie bez kolców. Do terrarium można też włożyć doniczkę ze świeżą bazylią, którą agamy brodate wprost uwielbiają. Jeżeli nie mamy dostępu do żywych roślin - dobrym rozwiązaniem będą rośliny sztuczne, które nieco ożywią wnętrze zbiornika.

Niezbędnym elementem każdego terrarium jest wodopój oraz "basen" z wodą do schłodzenia ciała. Pamiętaj, aby regularnie wymieniać wodę w obu pojemnikach.

Podłoże wybiegu to oczywiście piasek. Kolor piasku do terrarium nie ma większego znaczenia - ważne, żeby był pochodzenia naturalnego i wolny od zanieczyszczeń. Jeżeli hodujemy zwierzęta grzebiące, wówczas dobrze jest wymieszać piasek z gliną.

Parametry techniczne

Terrarium pustynne powinno się charakteryzować niską wilgotnością powietrza (30-60% w zależności od gatunku) oraz dużymi wahaniami temperatury między dniem a nocą.

Ogrzewanie terrarium pustynnego

Do ogrzewanie zbiornika najlepiej jest zastosować kable grzewcze lub matę grzewczą, które montujemy odpowiednio pod podłożem lub pod spodnią szybą wybiegu.

Oświetlenie terrarium pustynnego

W tym przypadku ważne będą dwa aspekty:

Moc żarówki dobieramy w zależności od odległości naszego punktu świetlnego od miejsca, które ma oświetlać.

Mieszkańcy pustyń

Najpopularniejszymi zwierzętami hodowanymi w terrariach pustynnych są:

piasek do terrarium
Piasek do terrarium
Kup teraz
mata pod terrarium
Mata grzewcza
Kup teraz
żarówka nocna do terrarium
Żarówka nocna 50W
Kup teraz
miska na wodę
Miska na wodę XL
Kup teraz
pokarm dla gadów
Roślinny pokarm
Kup teraz
arrow_upward