Przesyłka GRATIS dla zamówień o wartości 300 zł i powyżej !!!
URLOP. W dniach 16.09-25.09.2023 Wszystkie zamówienia będą realizowane od 26.09.2023
terrarium tropikalne

Wybór terrarium i jego aranżacja

W terrariach tropikalnych hodowane są głównie zwierzęta, które lubią się wspinać i zamieszkują na drzewach. W związku z tym, dla odwzorowania naturalnego środowiska, powinniśmy wybierać zbiorniki przede wszystkim wysokie, niekoniecznie szerokie.

Do aranżacji wybiegu tropikalnego wybieramy korzenie, gałęzie oraz inne elementy dekoracyjne, które odzwierciedlą las deszczowy. Wszystkie elementy sztuczne powinny być odporne na działanie wody.

Dopełnieniem całości będą rośliny. I tutaj najlepiej sprawdzą się wszelkiego rodzaju mchy, paprocie, orchidee, fikusy, bromelie itp. Pamiętaj, aby użyte rośliny nie były nawożone. Jeżeli nie mamy dostępu do żywych roślin - dobrym rozwiązaniem będą rośliny sztuczne, które nieco ożywią wnętrze zbiornika.

Niezbędnym elementem każdego terrarium jest wodopój oraz "basen" z wodą do schłodzenia ciała. Pamiętaj, aby regularnie wymieniać wodę w obu pojemnikach.

Najlepszym podłożem w terrarium tropikalnym będzie takie, które odporne jest na pleśń, np. podłoże kokosowe, mineralne (z vermiculitu), z kory drzew. Podłoże powinno być pozbawione dodatków glebowych i nawozów. Aby nadmiar wody nie gromadził się w podłożu, warto zrobić pod nim drenaż, np. z ceramicznych pierścieni filtracyjnych oraz warstwy włókniny/waty filtracyjnej.

Parametry techniczne

Terrarium tropikalne powinno się charakteryzować wysoką wilgotnością powietrza (około 80%) oraz stałą temperaturą powietrza w granicach 24-26ºC.

Ogrzewanie terrarium tropikalnego

Do ogrzewanie zbiornika najlepiej jest zastosować matę grzewczą, jednak należy ją zamontować na jego tylnej ścianie. W ten sposób uchronimy podłoże przed wysychaniem.

Oświetlenie terrarium pustynnego

W tym przypadku najlepiej jest wybrać żarówkę emitującą światło dzienne. Jeżeli w terrarium trzymamy żywe rośliny musimy uwzględnić także ich potrzeby.

Jeżeli w terrarium będziemy hodowali jaszczurki, musimy uwzględnić ich zamiłowanie do wygrzewania się - należy więc stworzyć wyspę ciepła z punktowym źródłem światła.

Mieszkańcy lasów deszczowych

Najpopularniejszymi zwierzętami hodowanymi w terrariach tropikalnych są:

anolis zielony
mech do terrarium
Mech do terrarium
Kup teraz
korzeń mangrowca
Korzeń mangrowca
Kup teraz
podłoże kokosowe
Podłoże kokosowe
Kup teraz
suszone świerszcze
Suszone świerszcze
Kup teraz
arrow_upward